Balíková služba České pošty

Balíková služba poskytovaná Českou poštou je u zákazníků druhou nejvyhledávanější službou hned po té dopisní. Vzhledem k rostoucí konkurenci a zvýšené poptávce (za kterou může například zvyšující se obliba elektronického obchodování) vyvíjí Česká pošta na stále nové produkty v oblasti zasílání a doručování balíků na území naší republiky, ale i do zemí celého světa. I přes rozmáhající se konkurenci v podobě soukromých přepravců si však Česká pošta drží na domácím trhu své prvenství.

Na pobočkách České pošty si můžete vybrat z velkého množství služeb pro jednotlivce i pro firmy a společnosti. Zákazník si může zvolit, jaký typ odeslání je pro jeho balík ten nejvhodnější :

  1. Obyčejný balík: jediný druh odeslání, ke kterému není potřeba vyplňovat doprovodný formulář. Cena je příznivá, ale odesílatel musí souhlasit s tím, že nedostane obratem zprávu o přijetí balíku příjemcem. Vhodné je posílat předměty bez vysoké hodnoty.
  2. Cenný balík: jedině tímto zasláním je vhodné přepravovat cenné předměty jako jsou peníze, šperky, cenné papíry atd. Balíky jsou hned při podání monitorovány systémem T&T (Track & Trace) a Česká pošta za balík odpovídá.
  3. Obchodní balík: odesílaný balíček může mít až 30 kg, jedná se o rychlý způsob, kdy je balík příjemci doručen hned následující den.
  4. Zásilkový balík: služba určená zasilatelům, kteří prostřednictvím pošty přepravují více balíků ročně. Výměnou za snížené ceny transportu je smluvené minimální množství odeslaných balíků ročně.
  5. EMS: neboli Express Mail Service, nejrychlejší přeprava dokumentů a ostatního zboží po území ČR. Zásilky jsou též monitorovány systémem T&T, a dodání je možné i v sobotu, neděli a státem uznaný svátek.

Do zahraničí lze zvolit tyto 4 typy zásilek: cenný balík, EMS, obchodní balík, obyčejný balík. Celou škálu služeb České pošty ocení i podnikatelé, firmy a velké korporace, pro které jsou další poštovní služby specielně určeny.

Každý zákazník jistě ocení, když dodané balíky a jejich obsah přijde nejen včas a v pořádku, ale také náležitě čistý. Udržet čistotu na pracovištích není vždy lehké, ale pro kvalitu služeb je něco takového zajisté potřeba. Ti, pro které je úklid poboček příliš náročným či nezábavným úkonem, nechť se podívají na služby poskytované společností COMPLETE SERVICE. Tato úklidová firma Praha ráda převezme čištění do svých rukou, ostatním ulehčí práci a zákazníky uchrání od zamazaných a špinavých krabic!